Maďarsko

Maďarsko je země ležící ve střední Evropě, sousedící s Rakouskem, Slovenskem, Rumunskem, Srbskem, Slovinskem, Chorvatskem a Ukrajinou. Největšími městy Maďarska jsou Budapešť, Debrecen, Szeged, Miskolc, Pécs, Györ, Nyiregyháza, Kecskemét, Székesfehérvár, Szombathely, Szolnok, Érd, Tatabánya.
Největšími turistickými lákadly Maďarska je Budapešť, přezdívaná jako „Perla na Dunaji“, a pak jezero Balaton, aneb „Maďarské moře“. Čím dál více českých turistů navštěvuje také maďarské termální lázně (termály) jako je Hevíz, Bükfürdö, Sarvár, Harkány a další.

Balaton, Maďarsko
Balaton

 
V Maďarsku najdeme osm míst, která patří mezi památky UNESCO (jsou zapsány na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Patří mezi ně Budapešť (břehy Dunaje, čtvrť Budínského hradu a Andrássyho třída), vesnice Hollókő v maďarské pustě, v župě Nógrád , jeskyně Aggteleckého krasu a Slovenského krasu (rozsáhly krasový systém na pomezí Maďarska a Slovenska), Pannonhalmské arciopatství, Národní park Hortobágy (nejstarší a největší maďarský národní park na východě země), raně křesťanský hřbitov ve městě Pécs, kulturní krajina Neziderského jezera, vinařská kulturní krajina v oblasti Tokaje.

Řeka Dunaj v Budapešti