Vánoční trhy v Budapešti 2023

Vánoční trhy Budapešť

V Budapešti se koná několik vánočních trhů (Budapesti karácsonyi vásár, adventi vásár), mezi ty největší, nejtradičnější a nejvíce navštěvované budapešťské vánoční trhy patří vánoční trhy na náměstí Vörösmarty (Vörösmarty tér), vánoční trh před bazilikou sv. Štěpána a vánoční trh trh na náměstí Fő tér ve čtvrti Óbuda.
Těmi nejstaršími a nejznámějšími vánočními trhy v Budapešti jsou vánoční trhy na náměstí Vörösmarty (Vörösmarty tér) poblíž nábřeží Dunaje, ve čtvrti Pest. Udává se, že tyto vánoční trhy, populární po celé Evropě, navštíví každý rok několik set tisíc návštěvníků. Tyto budapešťské vánoční trhy můžete navštívit od pátku 17. listopadu 2023 do pondělí 1. ledna 2024.
Druhé nejznámější a nejnavštěvovanější vánoční trhy najdeme na stejném břehu Dunaje jako jsou vánoční trhy na náměstí Vörösmarty, a nejsou ani daleko od tohoto náměstí. Těmito budapešťskými vánočními trhy jsou vánoční trhy na náměstí sv. Štěpána (Szent István tér) před bazilikou sv. Štěpána (Szent István bazilika). Tyto vánoční trhy můžete navštívit ve stejném období jako zmíněné vyhlášené vánoční trhy na náměstí Vörösmarty a tedy začínají v pátek 17. listopadu 2023 a končí také až na Nový rok 1. ledna 2024.

Dalším oblíbeným vánočním trhem v Budapešti, tentokrát na opačné straně Dunaje než předchozí dva, je adventní trh na náměstí Fő tér, které najdeme ve čtvrti Óbuda. Tyto vánoční trhy začínají později, až v pátek 1. prosince 2023 a skončí den před Štědrým dnem, v sobotu 23. prosince 2023