Kdy budeme moci cestovat do Maďarska?

Zalaegerszeg, Maďarsko
Zalaegerszeg

Kdy budeme moci cestovat do Maďarska? Třeba na dovolenou k Balatonu, na víkend do Budapešti, nebo na týden do oblíbených maďarských termálů jako je Hevíz? Možná už od července. Aspoň to vyplývá ze slov ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, které bylu uveřejněny na jeho blogu na webu Aktualne.cz.

„Od července bych rád, aby se zcela otevřely hranice do čtyř sousedních zemí – Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Budu upřímný, když řeknu, že nejdále jsme v jednání s Rakušany a Slováky. Nejsložitější bude zřejmě jednání s Polskem. Co se týká Německa, jde z našich sousedů o nejpostiženější stát a musíme dávat velký pozor, jak se tam situace bude vyvíjet. Zároveň bychom mohli otevřít i vzdálenější destinace, kde se s COVID-19 „poprali“ stejně dobře, nebo lépe než my. Chtěl bych proto otevřít možnost cestování také do Bulharska, Maďarska či Pobaltí.“
Podobné záležitosti se sice v dnešní situaci těžko předvídají, ale i tak může mít člověk dojem, že se mu přiblížila možnost dovolené u znova oblíbeného Balatonu a nebo že bude moci Maďarsko navštívit alespoň při přejezdu na tradiční dovolenou u moře v Chorvatsku.